мавпиМенше ніж за тиждень буде всім відоме, троха романтичне, троха совковське – свято 8 березня. Перше, що спадає на думку – чи буде тренування?, бо це якраз у вівторок.

Тренування не буде!

Якщо це було головне питання для вас, можете далі не читати. А мова піде власне про це свято, його фундаментальні особливості, трохи фактів, трохи риторики.

Отже, факти. Початки свої це свято як ідея звеличити образ представниць прекрасної статі бере в США. Тоді воно нічого спільного не мало з теперішніми атрибутами, себто квіти, подарунки і гулянки в честь жінок або ж в честь того, що вихідний, тобто того, з чим в нас асоціюється цей день. Ага, ще забув згадати, що в цей день жінки чекають від своїх опор (чоловіків, синів тощо, звісно ж) посиленої уваги або допомоги (помити посуд, приготувати їсти, не валятися на дивані, не йти на тренування ;). Насправді цей день виник внаслідок дій феміністичного руху за рівність трудових та громадянських прав, тобто щоб жінки мали право поруч з чоловіками довбати молотком по залізу, ловити злочинців в дворах або ж замилювати очі виборцям. І все це – за ту саму платню, в тих же умови та таку саму тривалість робочого часу, що й чоловіки. Ідея, звісно ж, правильна, бо тоді до початку ХХ ст. жінки могли і повинні були працювати за меншу платню і часом в гірших умовах, ніж чоловіки. Про жінку-лікаря навіть і не згадувалося до ХІХ-ХХ ст., бо це було неприпустимо. Найбільше – медсестра або прибиральниця лікувальних закладів. Інший факт – це свято святкують 23 країни, основна маса яких – соціалістичні країни або ж вихідці із СРСР + Італія, тобто – 10% всіх країн світу. Причина, чому решта не святкує – ті ж феміністичні настрої в розвинених країнах. Вони либонь побачили як святкуємо ми і інші країни, і зрозуміли, що таке ставлення є якщо не сексистським, то принаймні дискримінаційним.

Отож повертаючись до манери святкування 8-го березня у нас, хотілося би виділити такі його атрибути, як допомога жінкам в той день і демонстрація своєї любові до них. А чому ж не робити цього протягом року і вибрати для таких заходів будь-які дні з 365 в рік, які ми маємо у розпорядженні? І чим більше – тим краще. Не має межі жіночої і чоловічої роботи. Чоловіча робота – це, перш за все – зробити так, щоб жінка залишалася здоровою, гарною і молодою. А надлишкова робота, навіть дрібна, її виснажує і організм зношується. Від постійної домашньої роботи самотужки жінки раніше старіють. Тож викиньте телевізор і диван (якщо це не диван-ліжко) і гайда на кухню допомагати вашим жінкам. Почати бажано не з понеділка, як завжди, а прямо сьогодні. Також поважайте і любіть їх, бо від цього вони стають ще прекраснішими.

Ну і беріть їх із собою на тренування. Фізичні навантаження і знання як виживати завжди корисні.

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn