Кожна секція має свої унікальні (або запозичені чи успадковані) стиль і методику ведення тренувань, вибираючи на свій розсуд арсенал вправ, які максимально підходять стилю в плані досягнення найбільшої боєздатності. Під боєздатністю розуміється набір навичок і якостей. А це, як мінімум, – витривалість, швидкість, психологічне налаштування, сила ударів, маневреність ніг, реакція, спритність і практично всі інші фізично-психологічні навички, пов’язані з цим. Бо, звісно ж, знання ядерної фізики чи вміння в’язати не допоможуть. Але вертаючись до тренувань, які включають вправи на підвищення боєздатності, таких вправ може виявитися достатньо, але для досягнення рівня, наприклад, майстрів спорту чи чемпіонів, треба шукати додаткових “ліфтів”, які будуть значно підвищувати боєздатність. І такі можна знайти в звичних і відомих спортивних дисциплінах.

Плавання

Плавання – це один із найбільш корисних видів фізкультури і найменш травматичних видів спорту. Це – найбільш сприятливий для підвищення боєздатності вид. Плавання корисне для здоров’я – це поліпшення роботи кровоносної системи, загальний тонус всіх м’язів, найбільше серед дисциплін світу збільшення об’єму легень, позитивний психологічний чинник через заспокоєння нервової системи, підвищення імунітету тощо. Також, це не менш корисне для бійців – плавання дозволяє додатково натренувати руки і ноги, збільшити витривалість. Також плавання це один із найкращих способів підтримувати загальний стан боєздатності під час інтенсивних тренувань, знімає крепатуру, розслабляє організм з одночасною користю, тримає в тонусі. Рекомендується плавати в басейні хоча б 1 раз на тиждень протягом години. Якщо не виходить один раз на тиждень, можна рідше, але принаймні раз в місяць піти потрібно.

Танці

Як би не дивно це звучало, танці дуже корисні для тих початківців, які мають проблеми зі стійками, тією ж маневреністю та вправністю ніг. Декілька місяців відвідування гуртків з танців (народні танці, сучасні танці, бальні танці, хай навіть ірландські танці) суттєво піднімуть вправність ніг, а також збільшать швидкість пересування в стійці і точність ударів ногами.

Легка атлетика

Заняття атлетикою підвищує маневреність, координацію і швидкість в ногах. Коли існує проблема стійки і маневреності в динаміці, найкраще присвятити деякий час саме легкій атлетиці. Це також вирішує проблему тих, хто має надто “тяжку” стійку і ледве пересувається, волочачи ноги. Найкращі з атлетичних дисциплін – біг на прискорення 100 м, біг на 1000 м, човниковий біг, при можливості пробувати також біг з перешкодами. Займатися можна коли завгодно, залежить від того, наскільки боєць хоче підняти свій рівень. Можна і 2, і 3 рази на тиждень.

Регбі

Заняття регбі, як і звичайний біг, розвиває спритність в ногах. Але розвиває цю спритність більш поглиблено і дещо інакше. Однак, це не означає, що регбі може повністю замінити біг. Що ж тоді дає гра у регбі? Такий вид спорту сильно розвиває маневреність та зібраність, коли справа йде з масовою бійкою, також розвиваються навички борця, підвищується міцність м’язів ніг, тулуба і рук, об’єм легень, стійкість до ударів. Однак, мушу попередити, заняття регбі не менш виснажливі і травматичні, між тренування в бойових секціях.

Гімнастика, паркур

Заняття гімнастикою – найкращий спосіб поліпшити координацію та рівновагу. Іншими словами – підсилити вестибулярний апарат або просторову уяву. Дозволяє бачити набагато більше в бою, наносити удари, не дивлячись на ціль, оскільки бачачи, наприклад, де є коліно супротивника, можна “наосліп” разядити в щелепу, оскільки просторова уява складає картинку противника в голові. Окрім того, коли боєць падає на землю чи то від удару, чи то від втрати рівноваги чи спіткання, він може швидко зорієнтуватися і піднятися в бойову стійку. Також, гімнастика та паркур дозволяють досягти легкості, зібраності та акробатичності, а також цупкості у руках. Серед основних вправ – сальто вперед і назад, фліпи (таке, як сальто, але при прокручуванні спортсмен стає на руки).

Павер Ліфтинг

Або ж, як кажуть в народі – ходіння в качалку. Тут є безліч програм і систем для накачування потрібних груп м’язів. Основні – жим лежачи (розвиток тріцепса), станова тяга (розвиток спини та ніг), а також різні вправи для пресу, спини, тріцепсів, ніг тощо. Чого точно не дає качалка – це швидкості, гнучкості зв’зок і сухожиль, м’якості і плавності рухів та витривалості. Тому, відвідуючи атлетичний зал не слід запускати тренування в секції бойових мистецтв і старатися додавати принаймні один із вищеперелічених видів дисциплін.

Це був список основних допоміжних дисциплін для підвищення боєздатності чи іншими словами, бойової ефективності бійця. Ви можете або вибирати ті, які вам підходять по часу і можливостях, або по тих ділянках, які потребують “прокачки”. Слід однозначно прийняти до уваги, що кожен новий для вас вид дисципліни буде певним фізіологічним стресом для вашого тіла. Відповідно, може бути загальна втома та крепатура, оскільки запрацюють ті м’язи, які в звичайному режимі чи режимі тренувань бойовими мистецтвами, не так інтенсивно використовувалися. А в деяких випадках, як ось плавання, навпаки може бути приплив сил і відчуття відпочинку після сеансу плавання. Будь-яка із перелічених дисциплін допоможе краще оволодіти своїми рухами та отримати додаткові навички, які знадобляться в житті та бою.

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn