Мохамед Алі

“Паруй як метелик, жаль, як бджола”

Це – найвідоміша фраза великого спортсмена і непересічної людини, легенди Великого Боксу. Мохамед Алі був кумиром для багатьох легендарних боксерів наступного покоління, таких, як Майк Тайсон, Евандер Холіфілд та Ленокс Люіс, хоча з іншого боку для декого він був затятим спортивним і особистим ворогом, як наприклад для Джо Фрейзера, котрий не міг пробачити Алі до останнього дня життя.

3 червня 2016 року Мохамед Алі, з народження Касіус Марцелус Клей мол., помер в міській лікарні м. Скотсдейл (США) від септичного шоку. Хоча, цей діагноз нічого особливого не говорить, оскільки справжньою причиною, з якою Алі боровся ще з 1984 року, є хвороба Паркінсона, ліків від якої ще досі ніхто не винайшов.

Чому ж люди запам’ятали саме Мохамеда Алі, а не його сучасників, наприклад того ж Джо Фрейзера чи Джорджа Формана, які мали також видатні перемоги свого часу і були одними із найсильніших бійців? Мохамед Алі в боксі – це те ж, що Міхаель Шумахер в формулі 1 або Майкл Джордан в баскетболі. Це суміш феноменальних успіхів у спорті та харизматичного образу особистості. Мохамед Алі спромігся три рази виграти титул чемпіона і три рази його програти, залишаючись при тому Найвеличнішим (The Greatest), а ще він був ще тим психологом та оратором. Бої та телешоу за участі Алі ніколи не були сумними, він міг розігріти будь-яку подію чи програму. Завжди мав що сказати, завжди жартував (іноді занадто), завжди знаходив собі опонента як на рингу, так і в дебатах, будучи при тому улюбленцем публіки. Ну і слід зауважити, що він переміг усіх своїх головних суперників того часу. Хоча, для певної частини людей, перемога на Фрейзером залишається спірною.

Мохамед Алі не був нокаутером, але він володів неймовірною реакцією, швидкістю та витривалістю. Його знаменита “перебіжка Алі” (Ali shuffle) була водночас і кумедною, і небезпечною, а удари настільки швидкі і точні, що це викликало захоплення у всіх, від фанатів до професійних боксерів. Після здійснення перебіжки, Алі міг швидко перейти зі стоячого стану в ривко-подібний рух вперед або ж назад. Так він за долі секунди “діставав” підборіддя противників, які відчували себе на безпечній дистанції.

Найбільш видовищним і відомим був поєдинок Алі проти Джорджа Формана. Сам Форман згадує Алі як найкращого боксера всіх часів. Сам поєдинок відбувся в 1974 році. Тоді Форман не мав ще жодних поразок, був молодшим за Алі і багато хто ставив на нього, віщуючи прихід нового чемпіона. Однак, Алі витримав шквали потужних ударів Формана, відповідаючи йому точними “образливими” ударами і під кінець 8-го раунду нокаутував його.

Нижче дивіться відео присвяти Великому боксеру.

Хай спочиває з миром..

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn