Міфи і легенди про різних героїв, про різні події тощо завжди були невід’ємною частиною суспільства. Такі міфи і легенди підіймали дух населення і заставляли його бути гордим за свою країну, місто чи рід. Так людей спонукали на значні вчинки заради вітчизни, общини, міста, клану, роду. Про герої складають пісні і ставлять в приклад при вихованні нових поколінь. Також є люди, які обгортаю в міфічну обгортку своє дітище,

Не оминула така тенденція і бойові мистецтва як і, практично, будь-яку сферу життя і діяльності людини.

Отже почнемо:

Міф 1. Давид проти Голіафа.

Багато хто чули про заяви різних шкіл одноборств про те, що їх техніка дозволи будь-якому “здихлику” перемогти в нерівному бою сильнішого і більшого “бугая”, використовуючи їх техніку. При цьому фізична підготовка йому, звісно ж, непотрібна. Але при таких розповідях зазвичай не включається такий чинник, як реальна оцінка фізичних можливостей і чинників. Якою б не була техніка, або навіть якщо зовсім ніяка, ключовими чинниками є реакція, витривалість, швидкість. Можна показувати дуже гарні і потужні прийоми проти кремезних супротивників, але на практиці вони безнадійні через те, що суб’єктові не вистачає швидкості, сили реакції, щоб цей прийом зробити правильно і вчасно. Крім того, наприклад, коли треба закрутити руку чи заламати суглоб в больовому положенні, супротивник “раптом” як на зло напружує руку або повертає її не туди, куди показував тренер. От халепа, ні??… Крім того всього, яка шкода буде кремезному супротивнику від ударів “здихлика”? Тут щонайменше потрібна швидкість і знання слабих і вразливий місць людини. Не кажу вже про аналіз особливостей конкретного супротивника, його поведінку. Кожен поводиться по-різному і універсальну техніку надзвичайно складно збудувати.

Міф 2. Брюс Лі і гра в пінг понг з нунчаку.

Ще одна пожива для гав, які потребують чого такого. Нагадаю, в 2008 році інтернет облетіло відео, на якому себто Брюс Лі грає в пінг-понг, орудуючи нунчаку замість тенісної ракетки. Сцена дійсно захоплива, надзвичайна майстерність гри з нунчаку, швидкість, китайці тощо. Але чомусь той хлопець в костюмі з “Гри Смерті” слабо нагадує Майстра Брюса.

Тим не менше, є ціла зграя людей, які вірять, що цей хлопець, який обіграє опонентів з допомогою улюбленої зброї Майстра Лі, ним і є. Швидше за все, ця зйомка була здійснена недавно (прибл. 7-10 років тому) і до  речі, досить гарно змонтована. І м’яч не обов’язково повинен бути справжнім. Якщо той хлопець дійсно такий крутий, чому ж він не прославить своє власне ім’я?

Міф 3. Один проти сорока.

Не менш захопливі історії ніж у випадку протистояння слабого проти бій одного з десятьмасильного, – протистояння одного проти великої кількості супротивників – 10, 20, 30 тощо. Принцип наступний і незмінний в багатьох школах бойових мистецтв – якщо навчишся битися з чотирма, навчишся і з двадцятьма, сорока противниками. Хотілося би, звичайно ж, таке побачити, але враховуючи певні фізичні і фізіологічні (знову та фізика, трясця) чинники, така теорія найімовірніше залишиться теорією. По-перше, швидше за все маса людей, яка має свою певну інерцію і сумарну силу, затопче бідного героя-сміливця. По-друге, якщо цей герой таки зможе вистояти певний час, він швидко виснажиться і ця боротьба за виживання закінчиться доволі швидко. А як тільки його почнуть підіймати жодна його техніка не допоможе, бо коли немає доброго контакту із землею жоден удар не може бути сильним. Але, коли немає вибору, тоді немає вибору і треба битися до кінця. А раптом підійде підкріплення.

Міф 4. Проти лому немає прийому.

Дуже цікаві розповіді можна почути від людей, які не займалися бойовими мистецтвами :). Дійсно, деякі можна цитувати. І всю іронію зрозуміємо, на жаль лише ми – практики бойових мистецтв. Запам’ятайте, перед тим як на когось йти з ломом, сапкою, молотком, графіном, калькулятором чи ще чимось – подумайте про те, що у вас цей “предмет переконання” можуть відібрати і ним же вас відправити в лікарню. Зброя в руках незнайки небезпечна в першу чергу для нього самого.

Читай також:

Поради для новачків

Цінність східних одноборств для Джет Кун До

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn