Практично всі живі істоти Землі мають певні захисні властивості, які дозволяють їм зберігати життя і боротися за виживання. Так вже запрограмовані всі живі організми.
Перші люди не були винятком. Для виживання в дикій природі, де хижаків різних розмірів було ба більше, аніж зараз в еру цивілізації, а поняття дому і захищеності було відносним або взагалі невідоме, люди повинні були володіти надзвичайною реакцією, витривалістю і швидкістю. Втім, суспільна природа людей дозволила тим, хто не міг вижити самотужки, спертися на плечі сильніших, які захищали всіх членів племен, потім сіл і міст. Так, сильні поступово почали володіти і розпоряджатися свободою тих, кого вони захищають.
Однак, і це не захищає слабших від посягань інших, агресивно налаштованих індивідів чи груп, як і самих тих сильних, які зарікалися захищати слабших. Так доходить до тиранії. Так доходить до узурпації. Але розмова буде не про політику чи суспільство. Йдеться про особисту безпеку кожного із нас. І додаткові бонуси…

1. Ніколи не знаєш, що тебе чекає і коли

Більшість із нас думає, що з нами це не станеться, бо ж якщо подивитися, то на сьогодні так рідко чути, що хтось на когось напав вночі чи тим паче посеред дня. Але скільки з читачів попадали в таку ситуацію, коли в них щось вкрали, або при них сталася якась дуже неприємна ситуація за участю не зовсім приємних і порядних осіб, які посягають на чуже майно, безпеку і здоров’я. І ніхто не міг при тому нічого зробити, бо було страшно: “він он який здоровий”, “Їх же ж кілька чоловік”, “все так швидко відбулося” тощо. А якщо у вас крадуть щось з-під носа і ви ловите негідника на гарячому. Що робити? Кричати? Можливо він втече, а можливо і дасть по голові боляче. Втече – потім вкраде в когось іншого, в вашого знайомого, сусіда, родичів. У такій ситуації треба бути готовим взяти все під свій контроль, особливо поведінку кривдника. Це передбачає як вербальну, так і фізичну складову.

2. Психологічний стан і впевненість

Цікавий факт – у напруженій розмові, в якій може дійти до бійки, той, хто стоїть так би мовити “на стороні правди”, будучи натренованим у бойових дисциплінах, випромінює набагато більшу впевненість, ніж нетренований, а така впевненість може закінчити перепалку в користь захисника без бійки, бо кривдник буде психологічно зламаний під впливом захисника. Крім того, якщо в людини певні труднощі із соціальною адаптацією і мирною взаємодією із представниками чи групами з суспільства, переживають стрес, нетерплячість чи щось подібне, найкращим антистресом є дозвілля в спортивних чи оздоровчих секціях, клубах і гуртках. Але в жодному разі не потрібно силувати себе ходити в секцію, де рівень доброзичливості і взаємоповаги учасників є дуже низьким, бо це ще більше нагнітає почуття психологічного стресу і дискомфорту.

3. Дитячий вік і період формування особистості

Діти бютьсяЧасто діти, особливо хлопці, знаходять серед однокласників чи школярів, чи хлопців з іншого двору, району тощо неприятелів, з якими разово або регулярно заводять бійки. І це, в принципі, невід’ємна складова процесу розвитку особистості і характеру хлопця, формуванні його шляхів самовираження. Жодна опіка не вбереже дитину від таких бійок. І дитина повинна вміти за себе постояти, якою мирною би не була. Більше того, саме на мирних і несхильних до бійок частіше всього пристають, бо такі не будуть давати миттєвого опору і не будуть з перших хвилин лізти з кулаками. А психіка дитини є дуже чутливою і дитячі страхи чи розчарування можуть погано вплинути на адаптацію чи впевненість в дорослому житті.

4. Фізичний стан і здоров’я

З огляду на всі вже згадані в інших статтях та взагалі за весь час аргументи, що це корисне для здоров’я, наскільки і чому, можу лише додати, що Британські вчені* довели, що ті, хто має кращу реакцію, набуту з допомогою занять спортом, довше живуть і краще радять з життєвими небезпеками. Також вони є кращими захисниками для членів своїх сімей, дітей тощо у разі загрози нещасних випадків. Простий як валянок приклад, коли батько встигає прибігти до дитини і забрати її з дороги сперед “носа” автівки, яка могла збити ту дитину. А це питання важливе як жодне інше для батьків. Окрім таких випадків, наслідки яких залежать від кмітливості та спритності людей, інший, дуже важливий чинник, який турбує добру частину людства – сповільнення процесу старіння. Безсмертні Джекі Чан, Ван Дам, а особливо Чак Норіс, та що далеко шукати, візьмемо наших спортсменів, незалежно від виду спорту – Подкопаєва, Безсонова, Вірастюк, інші спортсмени, які вже давно на пенсії, виглядають набагато краще всіх своїх ровесників. Тут, думаю, мало хто може заперечити. І непотрібні дорогі процедури омолодження та пластичні операції. Втім, не слід забувати, що форму треба підтримувати завжди, бо організм звикає до навантажень і в разі різкої зупинки активності, починає пришвидшений процес ожиріння.

5. Це не складно і це не є насильством

Загалом, моя порада всім, хто проти насильства і через це сумнівається чи займатися в нашому чи іншому клубі, – краще походити зціпивши зуби півроку-рік, щоби на все життя мати базу і головні навички самооборони і вміти захистити своє життя і життя близьких. А через такий час переконаєтеся, що тренування тільки на користь і нічого поганого в тому немає.

Є, звісно ж, купа інших причин, щоб зайнятися собою і своєю обороноздатністю і загалом силою, але ці, вище перелічені, либонь є основними мотиваторами.

* – тут я не пам’ятаю, ким саме було проведено це дослідження, тому згадав всім відомих і невтомних Британських вчених™.

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn