травми в секціях єдиноборств

No pain – no gain – назва пісні знаменитої групи The Scorpions, чи не найкраще описує відношення, яке повинен мати кожен, хто хоче чогось досягти в своєму житті. Тут мова не лише про спорт, бойові мистецтва. Шлях кожного чемпіона, воїна чи успішної людини, йде через біль. Цей біль спричинений зміною звичного нам фізичного та морального стану комфорту, в якому ми практично стоїмо на місці і нікуди не рухаємося. Однак, коли ти нікуди не рухаєшся – ти насправді рухаєшся назад. Не підвищуючи фізичну форму чи рівень володіння технікою, ми насправді повільно непомітно деградуємо.

Є різні види болю, які мають фундаментальну різницю між собою. Зараз ви будете читати сидячи в своїх кріслах і ойкати:

  • Травматичний біль від удару, тобто біль від ушкодження кісток чи м’якої тканини – м’язів, зв’язок, внутрішніх органів тощо внаслідок тупого удару. Нічого доброго, по логіці, в цьому немає. Такий біль знаходиться здебільшого під шкірою та сигналізує, що треба обробляти пошкоджену ділянку і зменшити активність з метою відновлення. Болить постійно, особливо, коли напружувати м’язи. Для зменшення відчуття болю та збільшення ударостійкості м’язів та кісток при таких травмах в нашій програмі тренувань існують набивання рук, ніг, живота та інших ділянок.
  • Травматичний біль від пошкодження шкіри. Набагато відчутніший та сильніший від попереднього, оскільки на шкірі більше нервових закінчень. Виникає внаслідок порізів, сильного тертя, затискання, укусу тощо. На різних ділянках шкіри рецептори по різному чутливі, тому люди інстинктивно прикривають найвразливіші і найчутливіші ділянки. Часом, включаючи свідомість, ми помилково підставляємо під удар чутливі ділянки, після чого жалкуємо про то. Однак найбільше болить при самій травмі та якщо доторкатися знову до рани. Такий біль не зменшиш набивками, тому треба терпіти. Хоча, з іншого боку. набивання сприяють швидшому загоюванню ран.
  • Травматичний біль від розтягнення сухожиль. Цей біль також є моментальним під час травми та якщо рухати травмованою ділянкою. Найкращий спосіб уникати болю – зменшити або обмежити тренування на певний час до кількох днів. В перші ж дні не робити навантажень на травмовану ділянку і не пробувати її розігріти чи розрухати. Сухожилля є досить вразливими і дуже важливими оскільки не відновлюються так як м’язи чи кістки. Також є різні креми та дієта для зміцнення та відновлення сухожиль.
  • Судоми, або ж корч – мимовільне скорочення м’язів, яке супроводжується болем. Виникає часто через різку зміну температури, різні навантаження після стану спокою, недостатню кількість води в організмі. Триває декілька хвилин, обмежує рухливість, часом валить з ніг, особливо якщо корч вхопив литки. Зазвичай треба перечекати, можна розтирати шкіру в місці болю, можна потягнути суглоби в протилежну сторону судомі. Наприклад, якщо зсудомило ногу в області литки – слід потягнути пальці ноги рукою до себе, при тому випрямляючи ступню, або стоячи натиснути подушкою (носком) ноги на підлогу.
  • Кріпатура – улюблена наша кріпатура, яка винна в більшості пропусків тренувань після ліні, пов’язаної з кріпатурою. Однак ніхто не подумає, що ту ж кріпатуру треба усувати повторенням навантажень. Може, більшість і знає про це, однак їх лякає біль і вони надають перевагу терпіти його вдома. Кріпатура насправді – це мікро-розрив м’язової тканини, як би це страшно не звучало. Але це – позитивний розрив, оскільки він збільшує витривалість м’яза і його об’єм, а також робить нас сильнішими. І якщо пропускати наступне тренування, та кріпатура була марною і після подальших тренувань картина буде такою ж. Якщо подумати, кріпатура – це найкраще, що може з нами статися на тренуванні, якщо порівнювати з попередніми пунктами ;).
  • Біль у внутрішніх органах від інтенсивних вправ. Цей біль спричиняється тим, що внутрішні органи, як і м’язи, отримують великий приплив крові, насиченої киснем, під великим тиском, що спричиняє їхнє збільшення. При тому збільшуються і м’язи корпусу і органам стає тісно, від чого чути біль. Але цей біль вщухає за кілька хвилин після зменшення навантажень або звикання. Також, від регулярних тренувань цей біль все менш відчутний. І органам також корисний кисень для кращої роботи.

Є також багато різних видів болю, але вони не пов’язані із нашими тренуваннями, тому згадувати про це не буду. Скажу вам лише одне. Біль – це ще один із щаблів драбини, по якій вам прийдеться лізти вгору до успіху і майстерності, і ніколи не вертатися, щоб наступати на цей щабель знову. Якщо це травма – лікуйте та виздоровлюйте, якщо це просто біль – махніть на нього рукою і рухайтеся далі.

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn