чужий2Викрадення дітей і навіть старших людей – це поширена кримінальна практика не тільки в Україні, а й у всьому світі, і цивілізованому також. Щороку понад 150 000 дітей і підлітків стають жертвами викрадачів.

Однак зараз це питання в нашому місті набрало неабиякого значення і розголосу. Здавалося, це відбувається в кожному місті, але у Львові випадки викрадення частішають і стають дедалі зухвалішими. Зараз серед білого дня в центрі міста можуть викрасти дитину. Причиною того, що це може статися серед білого дня в людному місці полягає у тому, що свідки не приділяють цьому особливого значення, думаючи, що викрадач є родичем жертви, або ж бояться будь-що заперечити. З якою ціллю викрадають – невідомо поки, бо нікого не зловили на гарячому.

Був, звичайно випадок, коли жінка побачила підозрілу поведінку незнайомця з дитиною, однак все закінчилося тим, що зловмисник втік без сліду.

Від нашого клубу батькам та й зрештою, молодим людям, які входять в категорію ризику, даємо наступні поради:

  1. Батьки завжди мають знати, де знаходяться їх діти і чи не будуть вони під ризиком
  2. Ніколи не слід розмовляти із незнайомцями, особливо тими, які щось пропонують
  3. Мати завжди засоби зв’язку із дітьми
  4. Для дітей знати, як діяти у випадку, коли є підозра, що їх хочуть викрасти

Що слід знати дитині?

Перше, що треба знати і ніколи не допускати, це те, що треба будь-що уникати дотику з підозрілою особою. Не подавати руки, не дозволяти класти руку на собі голову, плечі. Найлегше схопити дитину, попри той факт, що дорослий більш фізично сильний, за руку, шию (голову) та пояс. Всіма можливими ухиляннями та відбиваннями треба уникати пастки захоплення на вищезгадані області тіла.

По-друге – тримати дистанцію. Коли є підозра у злих намірах незнайомця, першими словами повинні бути: “я не розмовляю з незнайомими, відійдіть і не підходьте, інакше буду кричати“. Якщо незнайомий дійсно хоче захопити дитину, логічно, що він полетить закривати рот, а це основна область голови, яку треба в першу чергу не допускати захопити. Це досягається ухилянням типу “маятник”. Якщо це не вдалося, зловмисник спочатку захоплює шию, а потім іншою рукою затуляє рота, притискаючи руки. Зазвичай після цього він буде намагатися втихомирити жертву, нашіптуючи на вухо, щоб та заспокоїлася і погрожуючи. В той момент голова зловмисника знаходиться найближче до голови жертви, а руки в жертви в той час вільні. І це саме час, щоб використати руки і нанести пальцями удар в очі. Так противних найімовірніше тут же відпустить голову. І тоді треба що духу тікати по відомому маршруту, шукаючи такі місця, через які більшому нападнику буде тяжко просунутися. Наприклад, низькі огорожі, припарковані (не перебувають в русі!) вантажні автомобілі із високою посадкою тощо. Під час втечі обов’язково просити голосно про допомогу і повідомляти про те, що вас хочуть викрасти.

Якщо захопили руку або обидві, старайтеся тримати свої руки близько, щоб в разі чого вивільнитися, де одна рука допомагає іншій. Практично завжди від захоплень рук добре працюють колові рухи при вивільненні.

Більш детальна інформація із зображеннями про вивільнення від захоплень у наступних частинах. А на разі запам’ятовуйте основні принципи , описані в цій статті.

Далі буде…

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn